DSC_0077.JPG
Jitka Valentová
Narozena 1970 v Písku

Lásku k malování a umění získala již v dětství, kdy se začínala seznamovat s ilustracemi dětských knih, které v ní zanechaly hluboký dojem a úctu.
Postupně navštěvovala na základní a střední škole výtvarné kroužky a utvářela si tak vlastní umělecký projev.
Od roku 1992 začala vystavovat u nás i v zahraničí. Její obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách po celé Evropě, v USA i na Novém Zélandu.
Tato záliba byla dále, snad i osudově, rozvíjena dlouholetou prací v Galerii Zlatý kříž v Českých Budějovicích. Zde se také setkala s řadou výtvarných technik, které jí pomohly najít si vlastní umělecký projev.
Její obrázky nás vtahují do naivních krajin dětských návratů, plných veselých barev a laskavých tónů, a zanechávají v nás radostný a hřejivý pocit. Je v nich patrna úcta k tradicím, láska k přírodě a výzva k citlivé péči o krajinu kolem nás. Proto chce v dnešním, rychlém a příliš technickém světě poukázat na zapomenuté momenty v našich duších a potěšit nás svojí tvorbou…
Created by Valentová Jitka
Jaro

Jaro

olej na sololitu 16x16

Originály

18x24

18x24

Kocour na louce
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Zanechte zprávu

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9780"
Dobrý večer Jitko! Potěšil jsem svá játra pohledem na Vaši tvorbu, moc hezké.Dále jsem si se zájmem přečetl článek od CH.CH zaujala mě pasáž, kde se píše"...nechtěl jsem žít dál minulostí astarat se o budoucnost. Teď žiji dál v tom okamžiku, kde se koná VŠECHNO" Dalajáma řekl" není třeby se zabývat minulostí, to už nezměníme, žijme přítomností. O tom co bude nikdo nic neví" Přeji Vám hezké dny. Petr Bartejs
Zdravím a děkuji za Vaší návštěvu a pochvalu a ano CH.CH byl velice moudrý a osvícený pán, kdo by to právě v něm hledal.....a tak to právě v životě bývá.
Milá Jituško, tvé obrázky jsou moc krásné, dýchá z nich pohoda a klid. Když se na ně dívám vidím časy našich pra, pra babiček. Nikam se nespěchalo a na všechno bylo dost času. Vracím se do těch dob velmi ráda, žilo se tak nějak jinak, krásněji.
Tvé obrázky mají v sobě kouzlo, hřejí, hřejí laskavostí a něhou. Ne každý umí takový pocit vyjádřit, ty ten dar máš a nenecháváš si ho pro sebe. Za to ti skládám velikou pochvalu a do žákovské knížky píši jedničku s hvězdičkou.
Zdeničko, moc děkuji za krásný zápis....dojala jsi mně a právě dnes. Moc si vážím takových lidí, kteří to dokáží vycítit a ocenit...také bych se ráda do časů našich babiček vrátila....tak aspoň, že se dají namalovat a také naše milované pohádky je v sobě také mají. Tak na ně nesmíme zapomínat. Moc díky.
Ahoj Jituško, Tvé obrázky se mi moc líbí, jsou milé, příjemné, profesionální, je na nich vidět, že do nich vkládáš lásku a čistotu tvé duše. Vážím si tvého umění, stejně jako tebe samé. Ať se Ti daří!!! :)
Leni moc moc díky za krásná slova a přáníčko...moc mi to potěšilo :) a taky že jsi sem zavítala.
13.07.2015 14:29:18
pv.jv
olej 10x10

olej 10x10

Na svatou Kateřinu, schováme se pod peřinu.
olej 10x10

olej 10x10

Zelíčko nám dozrává
Při měsíčku

Při měsíčku

olej na sololitu 16x16
Červen

Červen

olej na sololitu 16x16
Květen

Květen

olej na sololitu 16x16

Milí přátelé, jsem velice ráda, že jste zavítali na mé stránky plné

veselých a barevných obrázků, které jsem pro Vás s láskou

malovala. Přála bych si, aby Vaše návštěva nebyla poslední.

Přeji všem pohodové a spokojené dny.

Jitka Valentová

Copyright © www.valentova.vesele.info
Created by Valentová Jitka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one